Norell Möbler

Våra märken

Norell tillhandahåller samtliga tyger i bl.a. nedanstående tillverkares kollektioner. Förutom tygerna från nedanstående leverantörer kan du få alla modeller i annat valfritt tyg eller läder.
Andrew Martin www.andrewmartin.co.uk
Bogesunds Väveri www.bogesunds.se
Boussac www.pierrefrey.com
Brunschwig www.brunschwig.com
Cannovas www.manuelcanovas.com
Casamance www.casamance.com
Chivasso www.chivasso.com
Colefax & Fowler www.colefax.com
Designers Guild www.designersguild.com
Gabriel www.gabriel.dk
GP & J Baker www.gpjbaker.com
Gudbrandsdalen www.gu.no
Innvik www.innviksellgren.no
JAB www.jab-uk.co.uk
Jane Churchill www.janechurchill.com
Jobs Handtryck www.jobshandtryck.se
Kirkby Design www.kirkbydesign.com
Kvadrat/Sanden www.kvadrat.org
Lauritzon www.lauritzon.fi
Le Lievre www.lelievre.eu
Marvic www.marvictextiles.co.uk
Monkwell www.crowsonfabrics.com
Nina Campbell www.ninacampbell.com
Nobilis www.nobilis.fr
Osborne & Little www.osborneandlittle.com
Pierre Frey www.pierrefrey.com
Romo www.romo.com
Rubelli www.rubelli.com
Sacho www.sahco.com
Sellgren www.innviksellgren.no
Svensson Markspelle www.svenssonmarkspelle.com
Vaevegaarden www.danish-art-weaving.dk
Väveriet www.vaveri1.se
Zimmer & Rohde www.zimmer-rohde.com
med fler

Läder

Elmo Sweden www.elmoleather.com